Věděli jste, že italské šumivé víno prosecco je tím vůbec nejprodávanějším a v žebříčku tak dokonce předčilo ikonické šampaňské? V naší nabídce toho ale najdete z vinic apeninského poloostrova mnohem více!

Italská šumivá vína - skvosty z menších vinic

Šumivá vína obecně máme spjatá se zvláštními a slavnostními příležitostmi - ať už se jedná o novoroční přípitky, svatby či oslavy narozenin a jiná jubilea. Ta pocházející z Itálie jdou ale ještě dál. Jsou natolik univerzální, že své uplatnění naleznou ke kompletnímu menu od aperitiva po dezert, a kromě oslav si je vychutnáte při rodinné večeři, párty, pikniku či posezení s přáteli.

Prosecco - elegantní a moderní zároveň

Svou celosvětovou oblibu si získalo především svou jednoduchou, přesto velmi vytříbenou chutí. Vyrábí se z odrůdy vinné révy s názvem Glera, jejíž podíl musí být alespoň 85%. Prosecco je typické nasládlou svěží chutí evokující ovoce, jemným perlením a květinovo-citrusovou vůní. Rovněž tvoří neodmyslitelnou přísadu populárního Aperol spritz.

Ochutnejte nejlepší prosecco z vyhlášeného Valdobbiadene. S jeho výběrem vám pomůžeme.

Franciacorta - italská obdoba šampaňského

Toto víno se stejně jako Champagne vyrábí metodou druhotného kvašení v láhvi a dokonce má velmi podobné odrůdové složení. Není proto divu, že jsou často srovnávána. Oproti proseccu očekávejte sušší, plnější a krémovější chuť s náznaky briošky nebo toustu.

Frizzante, spumante - rozdíly a charakteristika

V souvislosti s italskými šumivými víny se hovoří o tzv. frizzante a spumante. Jaký je mezi nimi rozdíl?

  • Frizzante
    Vyznačuje se jemnějším perlením a nižšími 4-6 % hodnotami alkoholu. Je lehké, osvěžující a hodí se i pro běžné popíjení.
  • Spumante
    Jedná se o víno s vyšším obsahem alkoholu a tlakem v lahvi. Je také perlivější a hodí se pro slavnostnější příležitosti.

Užívejte si dolce vita s nejlepšími zástupci vín z ekologické produkce! U nás je nakoupíte za skvělé ceny.

Produkt přidán do seznamu přání

Tato webová stránka používá soubory cookie k umožnění interakce s jinými webovými stránkami

a sociální sítě a zvýšit pohodlí při používání této webové stránky.

Podrobnosti najdete v našem Soukromí

Ověření věku

Ověření věku

Pro vstup na tento web vám musí být
alespoň 18 let